Alyvuogių aliejus

 • Alyvuogių aliejus yra vienas iš seniausių ir sveikiausių aliejų, naudojamų maisto gaminime, grožio priemonėse ir medicinoje. Štai keletas svarbių faktų apie alyvuogių aliejų:

  1. Sudėtis:
  Alyvuogių aliejus yra išgaunamas iš alyvuogių sulčių. Jis yra turtingas mononesočiųjų riebalų rūgščių, ypač oleino rūgšties, kurios yra sveikos širdžiai. Taip pat yra daug antioksidantų, tokių kaip vitaminas E, kurie padeda apsaugoti organizmą nuo laisvųjų radikalų.

  2. Sveikatai naudingas:
  Alyvuogių aliejus gali prisidėti prie sveikos širdies ir kraujagyslių sistemos, mažinti "blogojo" cholesterolio lygį, reguliuoti kraujospūdį ir sumažinti širdies ligų riziką. Yra daug tyrimų, rodančių, kad žmonės, vartojantys alyvuogių aliejų, sumažina insulto riziką, kuri yra antra pagal dažnumą mirties priežastis išsivysčiusiose šalyse. Jis turi daug naudos širdies sveikatai. Jis mažina kraujospūdį, gerina kraujagyslių gleivinės funkciją ir gali padėti išvengti nepageidaujamo kraujo krešėjimo.

  3. Uždegimų slopinimas:
  Jame esančios medžiagos, tokiu kaip oleokantalas, turi priešuždegiminių savybių. Alyvuogių aliejus gali būti naudingas kovojant su uždegimais organizme.

  4. Virškinimo sistema:
  Alyvuogių aliejus skatina gerą virškinimą ir žarnyno veiklą, o tai gali padėti reguliuoti žarnyno judrumą. Ypač tyras alyvuogių aliejus turi antibakterinių savybių. Įrodyta, kad jis ypač veiksmingas prieš Helicobacter Pylori – bakterijų rūšį, galinčią sukelti skrandžio opas ir vėžį.

  5. Odos priežiūra:
  Alyvuogių aliejus yra populiarus natūralus odos drėkinimo būdas. Jis puikiai tinka odai maitinti, drėkinti ir apsaugoti nuo saulės spindulių.

  6. Alyvuogių aliejaus rūšys:
  Yra skirtingų rūšių alyvuogių aliejaus, priklausančių nuo alyvuogių rūšies ir aliejaus gavimo proceso. Ekstra grynasis alyvuogių aliejus (extra virgin olive oil) yra laikomas aukščiausios kokybės variantu, jis gaunamas mechaniniu būdu, be cheminių procesų.

  7. Gaminant maistą:
  Alyvuogių aliejus yra dažnas ingredientas Viduržemio jūros regiono virtuvėje. Jis naudojamas tiek šaltoje, tiek karštoje virtuvėje, suteikiant skonį salotoms, makaronams, mėsai, daržovėms ir kt.

  8. Laikymas:
  Alyvuogių aliejus geriausiai laikomas tamsioje ir vėsioje vietoje, kad būtų išsaugotas jo skonis ir maistinė vertė. Laikyti nerūdijančio plieno arba stikliniuose ar plastikiniuose induose (tinkamuose maistui), kurie bus laikomi tamsioje vietoje.

  Būtina atkreipti dėmesį, kad nors alyvuogių aliejus turi daug sveikatai naudingų savybių, svarbu vartoti jį saikingai dėl aukšto kaloringumo turinio. Taip pat svarbu rinktis aukštos kokybės, ekstra grynąjį alyvuogių aliejų, kuris yra gaminamas be cheminių priemaišų.

  Mes prekiaujame išskirtinės kokybės alyvuogių aliejumi, kuris daug metų iš eilės pelno aukso apdovanojimus įvairiose didžiausiose pasaulio parodose. https://markellos-olive.gr/en/awards/